Rezultate etapa 4, program etapa 5 liga 1

Etapa a patra a consemnat rezultate normale din partea principalelor candidate la titlu, acestea castigand meciurile disputate. CFR Cluj a castugat cu 2-1 meciul disputat cu FC Voluntari dupa ce au fost condusi cu 1-0 prin golul marcat de Laidouni in minutul 11. Clujenii au egalat pana la pauza iar in repriza a doua au marcat golul victoriei prin Tucudean.

U Craiova a castigat in deplasarea de la Dunarea Calarasi, Mitrita marcand doua goluri si punand echipa pe linia de plutire dupa un inceput ezitant de campionat.
Steaua a castigat meciul disputat in deplasare cu Gaz Metan Medias dupa ce dupa prima repriza era 1-0 pentru medieseni. A fost un 1 pauza - 2 final pentru impatimiti pariurilor sportive care vaneaza cotele mari. Din pacate Gnohere a fost tinut in prima repriza rezerva, jucatorul avand si anul acesta ceeasi soarta ca anul trecut cand a trebuit "sa se lupte" cu Alibec. Asa management nu am mai vazut pana acum, atunci cand Gnoehere era in forma maxima cei de la Steaua incepeau meciul cu Alibec.
De remarcat forma nasoala in care se zbate echipa din Iasi, care a inceput dezastruos acest campionat, dupa ce anul trecut au fost revelatia campionatului, clasificandu-se in play off.

Iata si rezultatele consemnate in etapa a patra din turul sezonului regulat al campionatului Romaniei la fotbal, editia 2018-2019:
AFC Botoșani - AFC Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Ongenda (11) - Bejan (39)

CS Concordia Chiajna - AFC Hermannstadt 2-0
Au marcat: Batin (38), Panait (88)

ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe - CSM Politehnica Iași 3-0
Au marcat: Viera (30), Velev (56), Hamed (78)

AFC Dunarea 2005 Călărași - U Craiova 1948 CS 1-3
Au marcat: Mediop (64) - Fedele (45), Mitrita (52), Mitrita (73)

FC Voluntari - FC CFR 1907 Cluj 1-2
Au marcat: Laidouni (11) - Ionita (34), Tucudean (84)

CS Gaz Metan Mediaș - Fotbal Club FCSB 1-3
Au marcat: Fofana (30) - Morutan (49), Gnohere (63), Coman (83)

21:00 U Craiova 1948 CS - CS Concordia Chiajna

Duminica se va desfasura un nou derby al campionatului, meciul dintre CFR Cluj si Dinamo Bucuresti.