Rezultate etapa 3, program etapa 4 liga 1

Din pacate U Craiova isi continua traseul rezultatelor negative in aceasta a treia etapa a ligii I, craiovenii scotand doar un egal acasa cu moldovenii de la FC Botosani. Este presiune din ce in ce mai mare pe olteni si mai ales pe antrenorul lor, care, daca nu scoate in urmatoarea etapa un rezultat bune (in cazul acesta victoria) va avea sabia lui Damocles deasupra capului. CFR Cluj a castigat meciul cu Concordia Chiajna si a mai linistit apele in Gruia, unde, la fel ca la Craiova este o atmosfera de furtuna.

FCSB a castiga cu 4-0 meciul disputat cu iesenii de la Politehnica, niste jucatori care zburdau atunci cand jucau pentru primele de la Clujeni, dar care acum au facut un joc modest, fara prea mare zbatere..
Ghinionisti acestei etape sunt jucatorii de la Hermannstad, care au fost egalati in ultimul minut al prelungirilor meciului lor cu cei de la Dunarea Calarasi. Aceasta victorie ar fi adus sibienii pe locul I.

Dinamo a jucat luni si a luat bataie cu scorul de 3-2 in fata celor de la Gaz Metan Medias, un meci cu multe goluri si cu multe ocazii de poarta.
Iata si rezultatele consemnate in etapa a treia din noul campionatul Romaniei, editia 2018-2019:
U Craiova 1948 CS - AFC Botoșani 2-2
Au marcat: Mitrita (21), Mitrita (35) - Fulop (11), Miron (54)

FC Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1-1
Au marcat: Bus (4) - Simonovski (62)

CFR 1907 Cluj - CS Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Tucudean (55), Culio (74) penalty -  Batin (85)1

AFC Hermannstadt - AFC Dunarea 2005 Călărași 1-1
Au marcat: Blanaru (24) - Dobrosavlevici (90)

Fotbal Club FCSB - CSM Politehnica Iași 4-0
Au marcat: Gnohere (24), Gnohere (58), Man (86), Morutan (90)

FC Viitorul Constanța - FC Voluntari 2-0
Au marcat: Vina (69), Dragus (79)

Gaz Metan Mediaș - Dinamo 1948 București 3-2
Au marcat: Olaru (7), Popescu (56), Fortes (58) - Salomao (32), Moldoveanu (47)
Etapa 3 din liga 1 editia 2018-2019

In etapa 4 care se va desfasura in week endul 3-6 august dupa urmatorul program: